Inmarsat


 

Inmarsat Uluslararası Denizcilik Uydu Organizasyonu (The International Maritime Organization) 1976 tarihinde IMO (Uluslararası Denizcilik Organizasyonu) tarafından kabul edilmiş ve 79 katılımcı ülke ve kuruluş tarafından hayata geçirilmiş bir uydu haberleşme sistemidir.
Inmarsat 30 yılı aşkın geçmişi ile mobil uydu iletişim hizmetlerinin lideri olmuş, dünya iletişim teknolojilerinin öncü ve yaratıcısı olarak uluslarası kabul görmüştür.

Inmarsat Mobil Uydu Haberleşmesi’nin öncüsü olarak küresel anlamdahaberleşmenin dünyadakilider firması olarak hizmet vermektedir.İşiniz sizi nereye götürürse götürsün, bütün iletişim ihtiyaçlarınız için karada, denizde, havada ve hareket halinde olmanız fark etmeksizin Inmarsat’a güvenebilirsiniz.

Inmarsat bugün sektör ağını genişleterek müşterilerine birçok farklı sektörde haberleşme hizmeti sunmaktadır. Inmarsat’ın hizmet sunduğu sektörlerden bazıları;

-Goverment(Devlet) Devletlerin küresel ve bölgesel olarak azami şekilde talepte bulunduğu ses, veri ve video hizmetlerini güvenilirlik ve kullanılabilirlik açısından en üst düzeyde sunmaktadır. Inmarsat, 35 yılı aşkın süredir 80’den fazla ülkede devletlere mobil haberleşme hizmetleri sağlamayı sürdürmektedir.

-Maritime
(Denizcilik) :Inmarsataçık denizde ve kıyıda iletişim sorunlarına çözüm olmaktadır. Gemilerin binlerce, operasyonel iletişim ve güvenlik hizmetleri için rakipsiz kapsama alanıyla hizmetler sunmaktadır.

-Enterprise(Kuruluşlar): Inmarsat gaz, petrol, sağlık, ilkyardım, inşaat, arama kurtarma, medya ve benzeri sektörlerde müşterilerine kesintisizmobil haberleşme hizmeti sunmaktadır.Inmarsat küresel ses, geniş bant veri, M2M ve piyasada katma değerli hizmetler geniş portföyü sağlar.

-Aviation(Havacılık):Inmarsat uçaklarda kabinde canlı TV, veri transferi, VoIP telefon, E-mail ve internet hizmetini güvenli bir şekilde sunmaktadır. Bu sektöre GX ile bir çığır açmanın adımlarını atmaktadır.